top of page

JEOFİZİK ÖLÇÜM

ATS, ihracat, ithalat, satış, danışmanlık, entegrasyon ve müşteri ihtiyaçlarına göre tasarlanmış gelişmiş test ekipmanları, yazılımları ve sistemlerinin teknik desteklerinde uzmanlık göstermektedir. Müşteriler için anahtar teslim entegre çözüm paketleri oluşturmakta ve uluslararası projelerde teknik destek sağlamaktadır. Şirketin ana odağı, laboratuvarlarda veya sahalarda kullanılacak jeofizik sistemler, malzeme testleri ve analitik ekipmanlardır. Müşteriler için tam ileri teknoloji çözümleri tasarım ve entegre etmektedir.

Madencilik, Jeoloji ve Petrol Mühendisliğinde ağırlıklı olarak kullanılan direnç ölçerler, sismometreler, çekirdek kayıt cihazları, sondaj tarayıcıları gibi jeofizik araçları üreten tanınmış bir Alman şirketidir. DMT, dünyadaki şu anda 30 bürosuyla, 14 mühendislik ve danışmanlık firmasının global bir şirket grubudur ve Madencilik, Petrol & Gaz, İnşaat Mühendisliği ve Altyapı ve Fabrika Mühendisliği olmak üzere dört piyasada disiplinler arası hizmet sunmaktadır.

GEORADIS otuz yılı aşkın bilgi ve tecrübesini genç, iyi koordine olmuş bir araştırmacı ve mühendis ekibi ile tamamlamıştır. İyonlaştırıcı radyasyonun saptanması, kaynaklarının belirlenmesi ve yoğunluğun belirlenmesi için ekipman tasarımı üzerine yoğunlaşmıştır. 2009'da GEORADIS, ISO 9001 sertifikasına sahip olmuştur. Aynı yıl sertifikasyon, yeni cihazların inşasını içerecek şekilde genişletilmiştir. Tasarımcılar ile bazı müşteriler arasındaki etkileşim, ürün portföyünün gelişmesine yardımcı olmaktadır. Jeofizikte ve çevre birimleri bulunan sektörlerde kullanılan radyasyon algılama ve manyetik duyarlılık ekipmanlarını üretmektedir.

Mount Sopris, kendisini geliştirmek ve jeosistemin sınırlarını zorlamak için birçok endüstri kolu ile aktif olarak çalışmaktadır. Müşterilerin daha iyi hizmet verebilmek adına Lüksemburg Gelişmiş Teknoloji Birliği ile (ALT) imalat ortaklığı kurmuştur. Mount Sopris yeraltı araştırmaları için jeofizik ekipman üretimi yapmaktadır. Ürünleri arasında yeraltı suyu, madencilik, araştırma, jeoteknik ve diğer uygulamalar için sondaj kulesi ekipmanları içermektedir.

Radiation Solutions Inc., Kanada'nın Mississauga şehrinde bulunan bir şirkettir. Radiation Solutions Inc, hem doğal hem de insan kaynaklı düşük seviyeli iyonize radyasyonun tespiti, ölçümü ve analizi için nükleer enstrümantasyon konusunda uzmanlaşmıştır.

Rms Instruments, araştırma, geliştirme ve endüstriyel sınıf veri kayıt ekipmanları, test ve ölçüm aletleri ve jeofizik arama sistemleri üretiminde uzmanlaşmıştır.

KMS Teknolojileri, Texas KJT Enterprises Inc.'in bir bölümüdür ve petrol endüstrisi için gelişmiş elektromanyetik yöntemlerin keşif ve iyileştirme faktörünü arttırmaya odaklanır. Hizmet, Ar-Ge projeleri ve çeşitli benzersiz donanım ve yazılım ürünleri sunmaktadır.

IDS GeoRadar, jeofizik, madencilik, inşaat mühendisliği ve güvenlik uygulamaları için ürünler ve çözümler sunar. 1980 yılında İtalya'nın Pisa kentinde IDS Ingegneria dei Sistemi'nin bir parçası olarak kurulan şirket, kısa süre önce Hexagon tarafından satın alındı. IDS GeoRadar, sürekli araştırma ve geliştirme taahhüdü ile profesyonellere en son teknolojileri ve özgün çözümleri kullanarak yenilikçi ürünler sunar. Yıllar içinde şirket, bu alanda çığır açan ürünler olarak sivil uygulamalar için radar teknolojilerine öncülük etmiştir.

bottom of page