JEOFİZİK ÖLÇÜM

Madencilik, Jeoloji ve Petrol Mühendisliğinde ağırlıklı olarak kullanılan direnç ölçerler, sismometreler, çekirdek kayıt cihazları, sondaj tarayıcıları gibi jeofizik araçları üreten tanınmış bir Alman şirketidir. DMT, dünyadaki şu anda 30 bürosuyla, 14 mühendislik ve danışmanlık firmasının global bir şirket grubudur ve Madencilik, Petrol & Gaz, İnşaat Mühendisliği ve Altyapı ve Fabrika Mühendisliği olmak üzere dört piyasada disiplinler arası hizmet sunmaktadır.

GEORADIS otuz yılı aşkın bilgi ve tecrübesini genç, iyi koordine olmuş bir araştırmacı ve mühendis ekibi ile tamamlamıştır. İyonlaştırıcı radyasyonun saptanması, kaynaklarının belirlenmesi ve yoğunluğun belirlenmesi için ekipman tasarımı üzerine yoğunlaşmıştır. 2009'da GEORADIS, ISO 9001 sertifikasına sahip olmuştur. Aynı yıl sertifikasyon, yeni cihazların inşasını içerecek şekilde genişletilmiştir. Tasarımcılar ile bazı müşteriler arasındaki etkileşim, ürün portföyünün gelişmesine yardımcı olmaktadır. Jeofizikte ve çevre birimleri bulunan sektörlerde kullanılan radyasyon algılama ve manyetik duyarlılık ekipmanlarını üretmektedir.

Mount Sopris, kendisini geliştirmek ve jeosistemin sınırlarını zorlamak için birçok endüstri kolu ile aktif olarak çalışmaktadır. Müşterilerin daha iyi hizmet verebilmek adına Lüksemburg Gelişmiş Teknoloji Birliği ile (ALT) imalat ortaklığı kurmuştur. Mount Sopris yeraltı araştırmaları için jeofizik ekipman üretimi yapmaktadır. Ürünleri arasında yeraltı suyu, madencilik, araştırma, jeoteknik ve diğer uygulamalar için sondaj kulesi ekipmanları içermektedir.

Radiation Solutions Inc., Kanada'nın Mississauga şehrinde bulunan bir şirkettir. Radiation Solutions Inc, hem doğal hem de insan kaynaklı düşük seviyeli iyonize radyasyonun tespiti, ölçümü ve analizi için nükleer enstrümantasyon konusunda uzmanlaşmıştır.

Rms Instruments, araştırma, geliştirme ve endüstriyel sınıf veri kayıt ekipmanları, test ve ölçüm aletleri ve jeofizik arama sistemleri üretiminde uzmanlaşmıştır.

Radar Team, gerçek zamanlı GPR (Ground Penetrating Radar) tarama teknolojileri konusunda dünya lideridir. Gerçek zamanlı tarama yapabilen, portatif COBRA PLUG-IN GPR ve aybı zamanda yüzlerce noktadan aynı anda veri toplama kapasitesine sahip olan COBRA WIRELESS GPR ürünleri ile profesyönellere ve kurumlara detaylı yeraltı görüntüleme olanakları sunmaktadır.

KMS Teknolojileri, Texas KJT Enterprises Inc.'in bir bölümüdür ve petrol endüstrisi için gelişmiş elektromanyetik yöntemlerin keşif ve iyileştirme faktörünü arttırmaya odaklanır. Hizmet, Ar-Ge projeleri ve çeşitli benzersiz donanım ve yazılım ürünleri sunmaktadır.

© CFU 2020