MALZEME TEST EKİPMANLARI

UTEST, dünya çapında tanınmış ve güvenilir bir şirket olan Türkiye'de inşaat malzemeleri için test ekipmanları üreten ve tedarik eden lider üreticisidir. Tüm UTEST ürünlerinin kalitesi, güvenilirliği ve performansı uluslararası standartlar ve garantilerle desteklenen şekilde test edilir. UTEST, müşterilerinin ürün yatırımının bir parçası olarak önemli satış sonrası hizmetler sunmaktadır. Uzun yıllara dayanan deneyim, kanıtlanmış bir sicil, dikkatle yönetilen ve denetlenen kalite sistemleri, müşteri gereksinimlerini karşılamak için hazır.

Troxler Electronic Laboratories Inc. inşaat sektörü için test / kalite kontrol ölçüm cihazları imalatında dünya lideridir. Nükleer Nem / Yoğunluk Ölçerler için endüstri standardı olarak dünya çapında tanınmaktadır. Troxler, inşaat sektöründe kaliteli ve hassas yeni ürün standartları sağlamaya devam etmektedir.Troxler ekipmanlarının tam listesi için, lütfen Ürünler bölümüne gidin.

TransTech Systems, çok çeşitli endüstriler için sağlam enstrümantasyon çözümleri geliştirmek ve sunmak amacıyla 1994 yılında kurulmuştur. Empedans spektroskopisi ve empedans tomografisinde çekirdek teknolojilerin uygulamalarını, Buried Explosive Detection (Yeni Ürün Geliştirme) gibi çeşitli endüstrilere ve uygulamalara genişletmekte ve imalat prosesleri için yıkıcı olmayan süreç denetimi yapmaktadır.

Agrega, toprak, çimento, beton, asfalt, metal ve genel laboratuar ekipmanları için malzeme test ekipmanında hızla yeni ELE'ye dönüşen 50 yıllık bir İtalyan üreticisi. Ekipmanları ağırlıklı olarak Kimya, İnşaat, Mekanik, Metalurji, Madencilik, Jeoloji, Petrol Mühendisliği bölümlerinde ve mesleki eğitim tesislerinde kullanılmaktadır.

İşletme, yol yapımı, inşaat mühendisliği ve demiryolu inşaatı için yeni test ekipmanlarının üretimi ve geliştirilmesi konusunda uzmanlaşmıştır ve bu alanda Avrupa pazar liderlerinden biridir. Kuruluş, ünlü Avrupa üniversiteleri ve Fraunhofer Enstitüsü ile yakın işbirliği içinde yürütülen yoğun araştırma sayesinde uluslararası pazarda kalıcı bir yer bulmuş ve güvence altına alabilmiştir. Bugün HMP, dünyanın her yerinden 70 ülkeye ihracat yapmaktadır.

Giatec Scientific Inc. İnşaat sektörüne gelişmiş beton test çözümleri sunan, bilgiye dayalı bir şirkettir. Giatec, somut altyapıların somut ve doğru koşul değerlendirmesinin performansa dayalı kalite kontrolüne yönelik yeni yöntem ve cihazlar sunar. Bu yenilikçi araçlar, beton üreticileri, danışmanlık şirketleri ve altyapı sahipleri ve operatörleri gibi çeşitli uygulamalar için tasarlanmıştır.

Endecotts numune analiz ekipmanları dünyanın her köşesindeki laboratuvarlar tarafından kullanılmaktadır. Endecotts 1936'da kurulmuş ve 80 yılı aşkın süredir kalitesi ile haklı bir üne kavuşmuştur. Tarım, mühendislik, madencilik ve ilaç sanayi gibi doğru analizin hayati önem taşıdığı kritik alanlarda kullanılmaktadır. Dünya çapında 80 den fazla ülkede ve her kıtada bulunan acenteler ve distribütörler ile dünya genelinde hizmet vermektedir.

PMI, gözenekli malzemelerin testi için yeni platformlar üretir ve gözeneklilik çözümlerinde tanınmış bir pazar lideri konumundadır. PMI 35 yılı aşkın tecrübesiyle toz ve dökme malzemelerin analizinde hem akademik hem de sanayide hedeflenen daha geniş bir dizi laboratuvar aleti sunmaktadır. Yüzey alanı, yoğunluk, gözenek boyutu, gözenek boyutu dağılımı, spesifik gaz ve buhar etkileşimlerini ölçebilir. Ayrıca, Petrol ve Gaz endüstrisi için geniş bir laboratuvar enstrümanı imalatı ve üretimi gerçekleştirmektedir.

NDT testi için dünyaca ünlü Schmidt beton test çekiçleri üreten 50 yıllık İsviçre şirketi. Yakın zamanda ünlü İngiliz firması CNS Farnell, dünyaca ünlü Pundit + üreticisi satın aldılar.Ürünleri jeoloji, sivil, jeolojik, madencilik, mekanik, seramik ve metalurji mühendisliği fakültelerinde kullanılmaktadır.

ROMDAS (ROad Measurement Data Acquisition System), Data Collection Ltd. (DCL) tarafından yerel kaynaklı araçları kullanarak kaplama bilgisini toplamak için tasarlanmış düşük maliyetli bir modüler sistem olarak geliştirilmiştir. ROMDAS, özel sektör, kamu kurumu veya araştırma kurumları için, çeşitli bilgilerin hızlı ve doğru bir şekilde ölçülmesi gereken herkes için büyük esneklik ve kullanım kolaylığı sağlamaktadır.

© CFU 2020