top of page


SDT LUBExpert

AKUSTİK YAĞLAMA – YAĞ OPTİMİZASYONU

lex.png

Düzenli ultrasonik testler ve makinaların doğru şekilde yağlanması, başarılı bir Durum İzleme Programı (Condition Monitoring) ortaya koyabilmek için gerekli temel uygulamalardandır. Nispeten düşük bir sermaye giriş yatırımıyla yapılabilecek olan ultrason yardımlı yağlama ile döner aksamlı makinelerin kullanım ömürleri uzatılarak ve işletme maliyetleri düşürülerek, oldukça büyük tasarruflar sağlamak mümkündür.
LUBExpert, SDT’nin güçlü ölçüm özelliklerini ve kullanıcı dostu akıllı ara yüzünü bir yağlama asistanı oluşturmak için birleştirmiştir. Akıllı göstergeler yağlama teknisyenlerine, yağlamadan önce, yağlama sırasında ve sonrasında rehberlik ederek her bir makinanın kendisine ait optimum parametrelerde yağlanmasını sağlar.
LUBExpert, sadece birkaç parametreyi kullanarak, her bir gres dozunun döner aksamdaki sürtünme ve sıcaklık değerlerine olan etkisini izler. Gresleme öncesinde ve sonrasında, yağ durumunu “İYİ”, “KÖTÜ” ve “KUŞKULU” durum göstergeleriyle tanımlayarak, operatörünü en doğru yağlamayı yapmak üzere yönlendirir.

lex2.jpg

SDT LUBExpert ve UAS 2.0 Analiz Yazılımı

Ultrasonik verileri değerlendirmek için özel tasarlanmış olan ULTRANALYSIS® SUITE (UAS) yazılımı LUBExpert'in veri yönetimi kanadını güçlendirir. Yazılım, özel yağlama güzergahlarının tasarlanmasına ve takvim veya koşullara dayalı programlama yapılmasına ardından yapılan programın takibine olanak sağlar. UAS, her bir makinenin yağ kapasitesini bilir, bu nedenle işletmeler açısından “aşırı ya da eksik yağlama” problemi geçmişte kalmış bir şey haline dönüşür. Yağlamadan önce ve sonra sürtünme seviyelerini ölçme yöntemiyle tüm uygulamalar için yağ tüketim raporları oluşturmak mümkün olur.

LUBExpert ile rulmanları doğru yağlayın.

1)Doğru yağ kullanılmasını hatırlatır.
2)Doğru yer için operatörü yönlendirir. 
3)Doğru zamanlama ile yağlamanızı sağlar.
4)Doğru miktar ile aşırı veya yetersiz yağlamanın önüne geçer.
5)Doğru göstergeler ile rulman durumunun izlenmesine yardımcı olur.

SDT LUBExpert Akustik yağlama uygulaması için özelleştirilmiş arayüzü ve hassas, kaydedilebilir, kıyaslanabilir sayısal verileriyle gres tasarrufu, doğru gres seçimi, operatör hatalarının minimize edilmesi ve aşırı ya da eksik yağlamanın önlenmesi konularında işletmelere fayda sağlıyor.

expy.jpg
bottom of page